گرانقیمت‌ترین غذاهای جهان

افراد بسیاری هستند که علاقه اصلی شان مزه کردن غذاهای مختلف با طعم های تازه است. برای چشیدن طعم های مختلف در نقاط مختلف جهان باید بار سفر را سبک بسته اما جیبتان را پر کنید. غذاهایی هم وجود دارند که برای چشیدنشان باید مبلغ قابل توجهی بپردازید. در ادامه فهرست گرانترین غذاهای جهان را خواهید دید:

قارچ خوراکی سفید آلبا ایتالیایی – ۱۶۰ هزار و ۴۰۶ دلار

گرانقیمت‌ترین غذاهای جهان

یک کیلو ترافل یا قارچ خوراکی سفید آلبا ایتالیایی ۱۶۰ هزار و ۴۰۶ دلار قیمت دارد. این قارچ خوراکی تنها در بخش کوچکی از کشور ایتالیا و تنها در چند ماه خاص از سال بعمل می آید.


الماس خاویار – کیلویی ۲۵ هزار دلار

گرانقیمت‌ترین غذاهای جهان

گرانقیمت‌ترین غذاهای جهان

یک کیلو الماس خاویار ۲۵ هزار دلار قیمت دارد. خاویار که تخمهای ماهی خاویاری ۶۰ تا ۱۰۰ ساله است که در جنوب دریای خزر زندگی میکند در داخل جعبه های طلا بسته بندی میشوند. دریای خزر به عنوان بزرگ‌ترین منبع ماهیان خاویاری در جهان بیش از ۹۰ درصد خاویار جهان را تأمین می‌کند.


خربزه پادشاه یوباری – ۲۲ هزار و ۸۷۲ دلار

گرانقیمت‌ترین غذاهای جهان

خربزه پادشاه یوباری ۲۲ هزار و ۸۷۲ دلار قیمت دارد. قیمت بیش از اندازه آن به دلیل شرایط سخت به عمل آمدن و شیرینی فوق العاده آن است.


هندوانه سیاه – ۶هزار دلار

5

هندوانه سیاه دنسوکه که در هوکایدو ژاپن به عمل می آید ۶هزار دلار قیمت دارد.


پیتزا رویال ۰۰۷ دومنیکو کرولا – ۴ هزار و ۲۰۰ دلار

67

برای خوردن پیتزا رویال ۰۰۷ دومنیکو کرولا باید ۴ هزار و ۲۰۰ دلار بپردازید. در این پیتزا هر مواد غذایی گرانقیمتی که تصور میکنید بعلاوه طلای خوراکی یافت میشود.


بمبئی براسیه – ۳ هزار و ۲۰۰ دلار

8

“بمبئی براسیه” به قیمت ۳ هزار و ۲۰۰ دلار از خرچنگ، ترافل سفید، گوجه پر شده با خاویار و گرانترین ادویه کاری جهان تشکیل شده است.


 واگیو ریبای – ۲ هزار و ۸۰۰ دلار

9

برای چشیدن طعم استیک “واگیو ریبای” ۲ هزار و ۸۰۰ دلار ناقابل می پردازید!


 پیتزای ” مرد نه چندان فقیر” _ ۲۴۰۰ دلار

10

پیتزای گرانقیت دیگری که در این لیست داریم پیتزای ” مرد نه چندان فقیر” نام دارد که از ترافل ایتالیایی و طلای خوراکی درست میشود و در رستوران مارگوی مالتا به قیمت ۲۴۰۰ دلار به فروش میرسد. البته بخشی از پولی که مشتری بابت این غذا پرداخت می کند به امور خیریه اختصاص پیدا میکند.


گلم برگر – ۱۷۷۰ دلار

11jpg

گلم برگر که در رستوران هانکی تانک لندن به فروش میرسد قیمتی معادل ۱۷۷۰ دلار ناقابل دارد.


کاپ کیک فونیکس – ۱۰۱۰ دلار

12

برای سفارش کاپ کیک فونیکس باید ۱۰۱۰ دلار خرج کنید. این کاپ کیک که گرانترین کاپ کیک جهان است را میتوانید در دبی پیدا کنید. مواد تشکیل دهنده اصلی آن یکی از باارزشترین نوع شکلات ایتالیایی، توت فرنگی و وانیل اوگاندایی است که درون طلای خوراکی سرو میشود.


دسر طلایی ساندای – ۱۰۰۰ دلار

13

همچنین دسر طلایی ساندای در نیویورک و لاس وگاس هم که از موادی نزدیک به کاپ کیک فونیکس تشکیل شده است را نیز می توانید با ۱۰۰۰ دلار سفارش دهید.


لابستر فریتاتا – ۱۰۰۰ دلار

14

لابستر فریتاتا به تنهایی یک هزار دلار از حسابتان کم می کند. این غذای بسیار گرانقیمت را در رستوران نورمای نیویورک می توانید پیدا کنید.


قارچ “ماتسوتاکه” – ۱۰۰۰ دلار

16

قارچ “ماتسوتاکه” با بوی تند و مخصوصش حدود یک هزار دلاری از جیبتان می خواهد.


فوگو – ۲۸۰ دلار

17

فوگو  به قیمت ۲۸۰ دلار که به آن پوفر فیش هم می گویند تشکیل شده از ماهی خاص و گرانقیمتی است که به طرز خارق العاده و بسیار زمانبری در ظرف چیده شده است.


دسر طلایی – ۷۵ میلیون تومان

27

این دسر از بهترین نوع شکلات های آمریکای غربی و آفریقا ساخته شده و بر روی آن هم از طلای خوراکی استفاده شده است.


چای طلا – ۱۰ میلیون تومان

26

یک کمپانی سنگاپوری این بسته های چای طلا را تولید می کند و به صورت بسته های ۱۰۰ گرمی برای فروش گذاشته است.


سوشی – ۵میلیون و ۹۰۰ هزار تومان

25

این سوشی به عنوان گرانترین سوشی در کتاب گینس به ثبت رسیده بود و در آن از ماهی قزل آلا, برنج, خرچنگ استفاده شده و بر روی آن هم دانه هایی از الماس قرار گرفته است.


شکلات تخته ای – ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

24

این شکلات در بعضی از جواهر فروشی های انگلستان به فروش می رسد و روکش آن کاملا از طلا ساخته شده است.


کاپ کیک – ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان

23

مغازه بلومبری در دوبی این کاپ کیک را با نام ققنوس طلایی به مشتریانش عرضه می کند. بخش زیادی از این کاپ کیک را طلای خوراکی تشکیل داده است.


سیگار برگ – ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

22

این مورد جزء غذاها و دسرها محسوب نمی شود ولی از آنجایی که توسط مردم به عنوان یک وسیله مصرفی قلمداد می شود در این لیست قرار داده ایم. این پک ۵ تایی از سیگار برگ توسط تنباکو درجه یک و لایه ای از طلا ساخته شده است.


شیرینی حلقوی  – ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

21

نان شیرینی حلقه ای “بیگل” وستین  هم یک هزار دلار قیمت دارد. این شیرینی حلقوی از هیچ نظری به آنچه که مادربزرگتان برای شما می پخت شباهت ندارد. بر روی آن لایه ای از طلا کار شده که یکی از گرانترین وعده های صبحانه در دنیا محسوب می شود.


همبرگر مخصوص – ۲ میلیون تومان

20

این همبرگر از گوشت درجه یک گاو تشکیل شده که بر روی آن لایه ای از طلا کار شده است. بر روی طلا هم از پنیر, خاویار و خرچنگ دریایی استفاده کرده اند.

پکیج طلایی از شکلات – ۳۵۰ هزار تومان

19
فروشگاه فرانسوی لادوری یک پک کامل از شکلات و شیرینی جات را تولید کرده است که در آن آمیزه ای از مد و فشن هم دیده می شود و بر رو آنها هم لایه ای از طلای خوراکی استفاده شده است.

بیکن تکه ای – ۱۳۰ هزار تومان

18

شاید برایتان جای سوال باشد که چگونه می توان یک بیکن را به غذایی گران قیمت تبدیل کرد؟ پس برایتان خواهیم گفت که برای این کار روی آن را لایه ای از شکلات تلخ می ریزند و بر روی شکلات هم گرده های طلا را استفاده خواهند کرد.

0 پاسخ ها

نظر بدهید

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
تمایل به کمک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *