گرانقیمت ترین ساعت های جهان

نگاهی به گرانقیمت ترین ساعت های مچی و جیبی جهان می اندازیم. در این میان، از بسیاری از این ساعت ها فقط یک نمونه ساخته شده و مالک آنها ثروتمندترین افراد جهان هستند.

ساعت، نمادی از ثروت است و داشتن ساعتی گرانقیمت، قطعا آنها را از میلیاردرهای دیگر جدا خواهد کرد. خب، به نظر شما دلیل گرانقیمت بودن این ساعت ها دقیقا چیست؟

این موضوع، به سه فاکتور زیر برمی گردد:

۱- بخش های گرانقیمت مانند الماس های نادر، طلا، پلاتین، سنگ های آسمانی، استخوان دایناسور و …
۲- مقدار زمانی که برای ساخت آن ساعت صرف شده و جزییات و کارکردهای آن است.
۳- منحصر به فرد بودن یا ارزش ناملموسی که می توان به آن ساعت نسبت داد. هر کدام از این ساعت ها، داستانی در پسِ خود دارد و شما را به این فکر فرو می برد که داشتن چنین ساعتی، چه حسی دارد!

۱- BREGUET GRANDE COMPLICATION MARIE-ANTOINETTE
قیمت: ۳۰,۰۰۰,۰۰۰$

گران قیمت ترین ساعت های جهان, تصاویری از ساعت های گرانقیمت

این ساعت با قیمت ۳۰ میلیون دلار، گرانقیمت ساعت جهان در سال ۲۰۱۴ است. به نظر شما چه چیزی این ساعت را اینقدر گرانقیمت کرده است؟ این ساعت متعلق به ملکه فرانسه، ماری آنتوانت است. کار ساخت این ساعت در سال ۱۷۸۲ توسط آبراهام لوئیس برگوئت آغاز شد و ۴ سال بعد از مرگ او در سال ۱۸۲۷ توسط پسرش به پایان رسید. ماری آنتوانت هرگز این ساعت را ندید، چرا که ۳۴ سال بعد از قتل او، کار ساخت این ساعت به اتمام رسید. این ساعت در اواخر دهه ۱۹۰۰ دزدیده شده بود که در سال ۲۰۰۷ پیدا شد. در سال ۲۰۱۴ قیمت این ساعت حداقل ۳۰ میلیون دلار تخمین زده شد. در حال حاضر این ساعت در موزه L.A.Mayer نگهداری می شود.

۲- CHOPARD 201-CARAT WATCH
قیمت: ۲۵,۰۰۰,۰۰۰$

گران قیمت ترین ساعت های جهان, تصاویری از ساعت های گرانقیمت

با ۸۷۴ قطعه الماس نادر، این ساعت ۲۰۱ قیراط سابقا گرانقیمت ترین ساعت جهان بود و هنوز هم گرانقیمت ترین ساعت جواهر بازار است. این ساعت که صفحه بسیار کوچکی دارد، در سال ۲۰۰۰ با قیمت باورنکردنی ۲۵ میلیون دلار به فروش رسید و در زمان خودش سروصدای بسیاری در نشریات مربوط به کالاهای لوکس به راه انداخت.

در مقایسه با ساعت شماره ۴ همین فهرست، این الماس های هیچگونه نظم و ترتیب خاص یا الگوی مشخصی ندارند و این سوال را مطرح می کنند که چرا کسی باید چنین وسیله بزرگی را به دست کند؟

۳- PATEK PHILIPPE HENRY GRAVES POCKET WATCH
قیمت: ۱۱,۰۰۰,۰۰۰$

گرانقیمت ترین ساعت ها, تصاویری از ساعت های گرانقیمت
این ساعت که با ۱۸ قیراط طلا ساخته شده است، سابقا گرانقیمت ترین ساعت جیبی جهان بود! این ساعت در سال ۱۹۹۹ به قیمت ۱۱ میلیون دلار فروخته شد که با احتساب تورم و شرایط اقتصادی و همچنین فاکتورهای بعدیش، به سادگی به قیمتی بالای ۱۵ دلار فروخته خواهد شد؛ البته اگر مالک فعلی تصمیم به فروش آن بگیرد. این ساعت در سال ۱۹۳۳ برای هنری گریوز ساخته شد و ساخت آن ۵ سال به طول انجامید. این یکی از پیچیده ترین ساعت های جیبی جهان است که دارای ۲۴ کارکرد است.

۴- HUBLOT – BIG BANG
قیمت: ۵,۰۰۰,۰۰۰$

گرانقیمت ترین ساعت ها, تصاویری از ساعت های گرانقیمت
اگر ساعت های قبلی به خاطر نادر بودن اجزای به کار رفتته شان برجسته بودند، این ساعت فقط روی یک ماده تمرکز کرده است: الماس! و البته الماس های بسیار. اما چه تعداد الماس را می توان روی یک ساعت مچی جای داد: آنها در مجموع ۱۲۸۰ الماس را در ساخت این ساعت مورد استفاده قرار دادند که وزن هر کدام از الماس ها حداقل ۳ قیراط بود. فقط یک سال طول کشید تا الماس های مورد نظرشان را پیدا کنند و آنها را به دفتر مرکزی انتقال دهند اما نتیجه نهایی کاملا ارزش این زحمت را داشت!

احتمالا از خودتان می پرسید چه کسی ۵ میلیون دلار را برای یک ساعت تماما الماس می پردازد؟ خواننده معروف، بیانسه، برای تولد ۴۳ سالگی همسرش جی زی، این ساعت را به عنوان کادوی تولد به او هدیه داد.

۵- LOUIS MOINET METEORIS WATCH
قیمت: ۴,۶۰۰,۰۰۰$

گرانقیمت ترین ساعت ها, تصاویری از ساعت های گرانقیمت
در ساخت این ساعت بسیار نادر، از سنگ های موجود در ماه استفاده شده است. تنها چهار نمونه از این ساعت در جهان وجود دارد که صرفنظر از ساختار زیبای شان، هر کدام دارای ویژگی های بسیار استثنایی هستند که اشخاص دیگر هرگز در طول زندگی شان با آن روبرو نخواهند شد. این چهار ساعت از کلکسیون متئوریس متعلق به لوییز موینت هستند و همه آنها در رده پنجم گرانقیمت ترین ساعت های دنیا قرار دارند.

2 پاسخ ها

لینک ارجاع & پینگ بک

  1. Melanie Glastrong گفت:

    I have read an amazing article here.

نظر بدهید

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
تمایل به کمک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *